Dragoste
Bun venit pe portalul dragostei!
Dragoste
Bun venit pe portalul dragostei!
Dragoste
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Dragoste

Imi doresc ca pe acest forum sa povestim cum este sau ar fi o relatie pe net, daca se poate asa ceva si daca are viitor de durata aceasta relatie pe net.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Cea mai noua comunitate online din Romania
ce este iubirea?='???? EmptyJoi Feb 03, 2011 11:01 am Scris de Admin

» Stiri sociale
ce este iubirea?='???? EmptyMier Feb 02, 2011 2:46 pm Scris de Admin

» Problema de dragoste
ce este iubirea?='???? EmptyVin Iul 02, 2010 9:32 am Scris de eu_dar_tu?

» ce este iubirea?='????
ce este iubirea?='???? EmptyVin Iul 02, 2010 9:29 am Scris de eu_dar_tu?

» Cea mai noua comunitate online din Romania
ce este iubirea?='???? EmptyVin Mar 05, 2010 10:25 pm Scris de Admin

» La multi ani!
ce este iubirea?='???? EmptyLun Noi 30, 2009 7:31 am Scris de Admin

» Buna ziua!
ce este iubirea?='???? EmptySam Iul 11, 2009 6:05 am Scris de mardale.danut

» Amicitii.ning
ce este iubirea?='???? EmptyVin Iul 03, 2009 5:39 pm Scris de Admin

» Vacanta in Bulgaria!
ce este iubirea?='???? EmptyJoi Mar 12, 2009 9:41 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Bookmarking social
Pastrati adresa Dragoste pe site-ul dvs. de bookmarking social
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 13, Mier Apr 24, 2024 6:07 pm
Galerie
ce este iubirea?='???? Empty
Statistici
Avem 93 membri înregistrati
Cel mai nou utilizator înregistrat este: vali14trc

Membrii nostri au postat un numar de 46 mesaje în 23 subiecte
Parteneri
forum gratuit

 

 ce este iubirea?='????

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
iubi adminului

iubi adminului


feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 43
Localizare : italia
Joburi/Distractii : calatoriile
Stare de spirit : vesela
Puncte : 0
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/02/2009

ce este iubirea?='???? Empty
MesajSubiect: ce este iubirea?='????   ce este iubirea?='???? EmptyVin Feb 06, 2009 11:13 pm

ce este iubirea?='???? 650626 Ce este iubirea?
Iubirea nu este un targ:
Te iubesc pentru ca ma iubesti
Iubirea este o certitudine:
Te iubesc pentru ca te iubesc!!!
Sa daruiesti totul.Sa sacrifice totul fara sperantza…….Astha inseamana IUBIRE…..
Ranile se vindeca cu dragoste……
Iubeste sa fii iubit….iartha ca sa poti fi fericit……..
Nimic nu este greu in viatza astha daca ai alaturi iubirea,insa fara ea inima va fi mereu tristha………
E atat de usor sa spui “TE IUBESC” unei persoana
Dar daca nu sunt spuse cu suflet,cuvintele acestea
Nu fac decat sa raneasca inimi
Iubirea e o binecuvantare de la DUMNEZEU…….
Cei care au parte nu o shtiu aprecia la adevaratha valoare
Iar cei ce nu cunosc sentimentul astha minunat
Si-ar da shi viatza pentru o clipa de iubire!!!
Viatza oricum nu inseamna nimic fara iubire
E doar un desert al inimii
Dar e atat de greu sa intalnesti iubirea adevatha
E ca shi cum ai incerca sa atingi stelele……
Drumul spre dragoste e pavat cu spini shi suferintza
Dar cine reuseste sa parcurga acest drum
Va ajunge intr-un paradis etern…..
Shtiu ca undeva,in lume,intre atata rautathe
Existha un suflet bun care va fi doar al meu
Inima bate cu nerabdare asteptand sa-l intalneasca…..
Astfel visul meu de-o viatza va fi implinit
Iubim intotdeauna pe cei ce ne admira
Dar nu iubim intotdeauna pe cei ce ii admiram…….
Iubirea e un lucru simplu shi profund
Este un fapt de viatza,nu o iluzie!!!
CE ESTE IUBIREA??? ce este iubirea?='???? 127850 ce este iubirea?='???? 654618
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 42
Localizare : Teleorman
Joburi/Distractii : Student
Stare de spirit : Cu simtul umorului
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/04/2008

ce este iubirea?='???? Empty
MesajSubiect: Re: ce este iubirea?='????   ce este iubirea?='???? EmptySam Feb 07, 2009 9:08 am

Te iubesc pentru ca ... imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata.Te iubesc pentru ca, fara tine e greu si nu ma pot regasi.Te iubesc si sunt definitia fericirii eterne.Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, te iubesc pentru ca bei apa, pentru felul in care te incalti, pentru felul in care porti diferite obiecte.Te iubesc pentru linistea daruita clipelor alaturi, te iubesc pentru ca imi zambesti, pentru ca ma alinti, pentru ca ma atingi,imbratisezi...Te iubesc pentru ca sarutul tau ma face sa simt ca traiesc fara regrete..Te iubesc pentru ca noptile sunt minunate alaturi de tine, triste cand lipsa ta umbreste zambetul meu...Te iubesc pentru ca traiesc implinirea mea totala.Te iubesc pentru ca esti totul meu.Te iubesc pentru viitorul meu, al nostru..Te iubesc cand te alinti, te ador cand imi vb .Te iubesc pentru a tot ce esti, realizezi sau nu.Te iubesc in mod obsesiv...Te iubesc in mod patetic...Te iubesc orbeste...Te iubesc .Stii ce? Te iubesc si pentru simplul fapt ca existi. ....TE IUBESC PENTRU CA TE IUBESC MULT INGERAS!
ce este iubirea?='???? 17017 ce este iubirea?='???? 17017 ce este iubirea?='???? 17017 ce este iubirea?='???? 97344 ce este iubirea?='???? 97344 ce este iubirea?='???? 97344 ce este iubirea?='???? 654618 ce este iubirea?='???? 127850 ce este iubirea?='???? 148858 ce este iubirea?='???? 268150
Sus In jos
http://dragoste.hitforum.ro
ema_ama




feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : orice
Stare de spirit : vesela,deschisa
Puncte : 1
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/03/2009

ce este iubirea?='???? Empty
MesajSubiect: Re: ce este iubirea?='????   ce este iubirea?='???? EmptyJoi Mar 19, 2009 8:25 pm

Iubirea... Ce cuvant minunat!

Pentru Balzac, caracterul iubirii adevarate este asemanator cu copilaria: cugetarea, imprudenta, risipa, rasul, plansul, emotiile, sunt aidoma.

Inca de la varsta pubertatii fiecare am simtit primii fiori ai dragostei. Cati dintre noi n-am avut inca din adolescenta cate o simpatie mult prea puternica pentru cineva dintre colegii sau prietenii nostri de sex opus, sigur?

Atunci incercam sa-i atragem atentia atentia prin tot ceea ce faceam: o privire, un gest, o expresie, o gluma buna sau poate doar o forma amicala de necajire pentru a il face pe acel cineva sa sesizeze ca e foarte important pentru noi(si pentru a face din tot ceea ce ne inconjoara o joaca-viata).

Era minunat pentru noi sa ne convingem ca a observat cat de important este el in viata noastra.

Aceste intamplari de la inceputul adolescentei noastre au fost momentele cand am facut cunostinta cu primii fiori ai iubirii, dar sunt convinsa ca acela era doar un prim sentiment de simpatie si nu de iubire. Acest frumos sentiment ce ne face viata mai frumoasa este intalnit mult mai tarziu. Nu este acelasi lucru sa tii la cineva cu un simplu sentiment de de simpatie ce-l poti avea pentru oricine, fata de adevaratul sentiment de iubire.

Cand iubesti cu adevarat ai senzatia ca traiesti numai si numai pentru acea persoana si parca incetezi sa traiesti pentru tine, atata timp cand gandul tau este in permanenta la cel iubit. Dimineata daca nu este langa tine, te trezesti cu gandul la jumatatea ta, astepti cu nerabdare sa-i auzi vocea, sa-i simti parfumul si sa stii ca este numai si numai a ta.

Eu cred ca iubirea nu are limite si prin limite ma refer la: varsta, nationalitate, religie, fizic, stare materiala, studii s.a.m.d. Totul este ca cei doi sa fie pe aceleasi lungimi de unda, adica sa detina: aceeasi mentalitate, gusturi comune, caracter asemanator, mod comun de petrecere a timpului liber.

Acestea sunt in opinia mea principalele argumente ce pot unii doi oameni. Daca totul este frumos de la inceput inseamna poate chiar ca cei doi exista pe acest pamant pentru a fi impreuna, deci putem spune ca sunt facuti unul pentru altul. Acest sentiment este minunat sa-l traiesti daca este vorba de IUBIRE SINCERA. Cand iubesti un om trebuie sa stii sa-l pastrezi langa tine si acest lucru se poate face doar prin sinceritate, incredere, respect reciproc, tandrete.

_________________
Sus In jos
eu_dar_tu?




masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Joburi/Distractii : lectura, filme
Stare de spirit : prietenos dintotdeauna
Puncte : 2
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/07/2010

ce este iubirea?='???? Empty
MesajSubiect: Re: ce este iubirea?='????   ce este iubirea?='???? EmptyVin Iul 02, 2010 9:29 am

iubirea e insasi viata ! e lumea pe care o vedem asternuta la picioarele dorului si e limpezimea din privirea iubitei !
Sus In jos
Continut sponsorizat





ce este iubirea?='???? Empty
MesajSubiect: Re: ce este iubirea?='????   ce este iubirea?='???? Empty

Sus In jos
 
ce este iubirea?='????
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dragoste :: Dragoste :: Sfaturi in Dragoste-
Mergi direct la: